Graniidi hooldus View larger

Graniidi hooldus

laos

Graniit on looduslik kivi, mille iga tahvel on unikaalne ja kordumatu. Graniit on vastupidav, tugev ja kaunis. Loe graniidi hoolduse kohta lisainfost.

More details

  • • Igapäevaseks puhastamiseks kasuta niisket (mikrokiust) lappi, sooja vett ja vajadusel neutraalset (pH 7), kergelt aluselist (pH 8-10) või kergelt happelist (ph 4-6) puhastusvahendit. Eelista spetsiaalselt looduskivi jaoks mõeldud vahendeid. Väldi abrasiivseid, väga happelisi või pleegitavaid puhastusvahendeid. Kaitse tööpinda plekkide eest. Väldi kemikaalide ja söövitavate ainete sattumist tööpinnale.

    • Ära kunagi aseta teravate või karedate servadega/põhjaga esemeid tööpinnale või vea neid mööda tööpinda, kuna need võivad pinda kriimustada. Happelised ained, nagu vein, kohv, puuviljamahlad, tomatikaste ja karastusjoogid, samuti toiduõlid võivad tööpinnale plekke jätta. Tugevamate plekkide eemaldamiseks on soovitatav kasutada spetsiaalselt looduskivi puhastamiseks mõeldud vahendeid. Pärast puhastusvahendi kasutamist tuleb tööpind alati üle pesta!

    • Graniit on üsna kriimustuskindel ja kõrge kuumuskindlusega, kuid siiski soovitame kasutada lõikelaudu ja kuumanõu aluseid. Graniit talub kõrget kuumust. Kuuma panni võib seega asetada otse tööpinnale, kuid meeles tuleks pidada, et järsk temperatuurimuutus võib põhjustada termolöögi ja seeläbi tööpinda kahjustada.

    • Materjali pikaealisuse tagamiseks ja selleks, et vältida vedelike imendumist kivisse, töödeldakse kõik tööpinnad enne tootmisest väljastamist immutusvahendiga. Sõltuvalt graniidi kasutuskoormusest ja tüübist on soovitav immutamist korrata spetsiaalselt looduskivi jaoks mõeldud immutusvahendiga vastavalt vajadusele kas igal aastal (hele graniit) või iga kahe-kolme või enama aasta tagant (tume graniit).